0.01
 
  Meniu
kitas

Reikalinga pagalba:  APIE GLOBĄ IR......

ankstesnis
Dalinamės mūsų organizacijos globėjos mintimis. Gal jos kažkam bus padrąsinimu irgi tapti globėju.

" Kartais taip atsitinka: kai pats to nesuvokdamas kažko ieškai, ore, erdvėje kažkas susipina, susimaišo, gal energinės, gal likimo srovės, o gal laimingas atsitiktinumas, išgirsti vardą, žodį reikiamu laiku, reikiamoje vietoje ir įvyksta stebuklas – žodis tampa kūnu. Taip pas mane atsirado Sezamas (jo istoriją rasite „Rainiuko“ archyve). Pamatytumėt dabar tą pūkų kamuoliuką – „kleckų kleckas“, kai atsisėda – kriaušė, ir tiek! Ir akytė apgijo, manėm, kad niekada nematys, o po paskutinių skiepų klinikoje pasakė, kad jis ja mato, ir gana neblogai. 
Ir nežinia, kaip būtų pasisukęs jo likimas, jei ne „Rainiuko“ savanorės, jei ne visi tie gerieji žmonės, kurie suaukojo jam daugybę pinigų, jei ne tos susipynusios likimo srovės, atvedusios jį pas mane. Atrodo, mažas žingsnelis. Ir daugybė mūsų, nepabijojusių žengti tą žingsnelį. Neprisidengusių mirtinai žudančia fraze: „Visų nepagailėsi.“ Visų ir nereikia, tegul pagailėsiu to vieno, tegul paremsiu tą vieną kojytę, akytę, uodegytę. Nes kai kam ji vienintelė, labai labai reikalinga.  
Ir nė sekundės nesigailėjau. Nors jis buvo ne toks, kokio tikėjausi (išties suprantu globėjus, kurie apsižiūri, kad gavo „katę maiše“), visai ne toks, nepaniurkysi, ant rankų nepaimsi, bet katinas visą laiką bus toks, koks jis yra. Užtat jis KITOKS: „kalbantis“, nė žingsnio nežengs apie tai nepranešęs, žaidžia su viskuo, kas numesta ant grindų, ir žaidžia iki užsimiršimo, akių negali atplėšti, nuoširdžiausias draugas mano vyresnėliui, nes tokia ir buvo jo misija, pareigingai jį myli, laižo ir gainioja „išdvėsėlį“, kad nenutuktų. Bet ir čia dar ne viskas: aš, balzakiško amžiaus moterėlė, kuri net automobilių markių neskyrė, IŠSILAIKIAU TEISES, nes jau su dviem katinais niekaip negalėjau visuomeniniu transportu trankytis po Vilnių ir Lietuvą. Jei ne Sezamas, patikėkite, gyvenime būčiau už vairo nesėdus.
Tai tokie ir yra tie (ne)laikinos globos ypatumai. Iš pradžių bijai, labai protingai samprotauji: „kam man to reikia, vienos bėdos“, „o jei apdraskys tapetus?“, „kur dėsiu, kai išvažiuosiu?“, o dabar dar prisidėjo Hamleto verta dilema: „ženklinti ar neženklinti, štai kur klausimas?!“, paskui susipina tos mistiškos srovės, pamatai, tris dienas galvoji, tris naktis verki, negali pamiršti, pasiimi, ir visos bėdos akimirksniu prapuola, lieka tik džiaugsmai: oi, koks žavuolis, koks meilūnas, mano pats gražiausias, niekam neatiduosiu (ir dar už vairo atsisėdi, iš viso be komentarų). Formulė geležinė. Tiesa, tinka tik žmonėms, antžmogiams – ne. Žinau ne vieną ledinę širdį, kurią ištirpdė katinai, dabar nuolat girdi, kokie jie nepakartojami. 
Yra tik viena bėda: katės gyvena trumpiau už žmogų, ir mums neišvengiamai kada nors teks verkti. Nes jiems išėjus lieka tokia siaubingai milžiniška tuštuma, net neaišku, kaip toks mažas padarėlis galėjo užimti tiek vietos. Ir nereikia tos tuštumos. Nes labai skaudu. Nes žmogui širdis ne tam duota, kad laikytų ją po stiklu nenaudojamą. Nes daugybė tokių Meilūnų, išduotų, kankintų, badavusių sirgusių, merdėjusių, daugybė ašarėlių Dievo aky laukia nesulaukia, kada galės ją užpildyti. 
Dabar pas mane jau trys katuliai, ir tos vietos, atrodo, nebuvo, o, pasirodo, užtenka, iš pradžių ir pykosi, o dabar puikiai sutaria, ir pasirgti teko, dabar pasveikom, ir visos problemos kažkaip išsisprendė. Tik nereikia bijoti žengti to pirmo mažo žingsnelio – tai svarbiausia. "

Mūsų organizacija dirba be stacionarių patalpų. Tikslas – kiekvienam išgelbėtam globotiniui rasti laikiną globėją, t.y. sukurti normalią, saugią ir mažiausiai streso sukeliančią laikinos globos aplinką, kol atsiras žmogus, norintis gyvūną priglausti visam.

Deja, labai dažnai laiko laikinam globėjui ieškoti tiesiog nėra – reikia gyvūną gelbėti tuoj pat (sunkių traumų, ligų, pavojaus gyvybei ir kt. atvejais) arba gyvūną reikia perimti iš buvusio laikino globėjo, kuris staiga nebetenka galimybės globoti, rečiau – priimti grąžintą padovanotą gyvūną, todėl tenka gyvūną talpinti į mokamą veterinarijos gydyklos stacionaro narvą.

Laikinas globėjas – asmuo, kuris savo namuose suteikia pastogę vienam ar keliems beglobiams gyvūnams ir globoja jį sutartą laiką/iki bus surasti nuolatiniai namai. Organizacija pilnai arba dalinai (priklausomai nuo globėjo galimybių) išlaiko globotinį, rūpinasi jo sveikata (skiepais, sterilizacija) ir ieško naujo, atsakingo šeimininko.

Tapk laikinu globėju!

Stacionaro narvas gyvūnui - tai vienatvė, kančia, depresija, suvaržymas, imuniteto nusilpimas, o organizacijai – didžiulės išlaidos.

Šiandien globos labai laukia ir iš stacionarų trokšta ištrūkti:


Kleo - nuostabi katytė, švelni, labai draugiška. Tikra gražuolė – kailis purutėlis, švelnutėlis, labai graži, išskirtinė rusva spalva. Išgelbėtajai apie 2-3 metus.

Mija- apie 2 metų katytė. Draugiška, meili, neišranki maistui. 

Mikas - katinėlis labai draugiškas, kastruotas.

Taja- miela 3 metų katytė. Švelni, labai prieraiši, daug murkia, bendauja ir prašo žmogaus dėmesio ir draugijos. Tiktų atsakingiems, mylintiems gyvūnus žmonėms, kurie norėtų šalia savęs turėti ištikimą draugę. Katytė labai gražaus, švelnaus, minkšto kailiuko, juodais apvadėliais padabinta nosyte ir lupytėmis. Verta pačių geriausių namų. Kviečiame susipažinti. 

Serbentas - Būna serbentų baltų, juodų, būna raudonų ir saldžių. Bet būna ir ypatingų, kailiuotų ir protingų. Serbentas - nuostabus mažytis gamtos sutvėrimas, ieškantis šiltų, suagių namų ir mylinčių, atsakingų šeimininkų. Atėjo laikas turėti šeimą, kurioje Serbentukas būtų mylimas ir reikalingas. Pažymėtina, kad kaip visi maži sveiki kačiukai, Serbentukas moka išdykauti, prajuokinti, po namus lakstyti šviesos greičiu ir džiaugtis nerūpestingu gyvenimu. Tad jei ieškote beprotiškai prieraišaus, garsiai murkiančio, aktyvaus mažo šeimos nario, Serbentukas pasirengęs susipažinti :)

(Stacionaruose globojame ir daugiau gyvūnų, tačiau jiems jau numatyta globa arba yra vieta sugrįžti).


Jeigu tik galite tapti laikinu globėju, prašome mums rašyti paštu info@rainiukas.lt

Taip pat galite skambinti arba rašyti sms žinutę, perskambinsime: 861558898

Būsime dėkingi, jei prisidėsite prie šių gyvūnų išlaikymo stacionaruose. Ačiū.Autorius: Rūta N
Organizacija: „Rainiukas“ VšĮ
Svetainė: http://www.rainiukas.lt, Facebook
Paramos gavėjas:
„Rainiukas“ VšĮ
Paramos gavėjo kodas: 302733794
Banko sąsk.: LT 56 7300 0101 3075 8928, Paypal
Naujienos ID: 79119
Peržiūrėjimų skaičius: 2671
Įdėta: 2016-02-09 (Rūta N) | Redaguota: 2018-07-19 (Rūta N)

Susijęs turinys
 http://www.gyvunupaieska.lt/
 http://www.gyvunupaieska.lt/lt/animal/list/category/11

Komentarai

Vardas:
Vardas: 
Liko 2000 simb.
 

Birmanukas (2016-02-12)
Tai Burbuliukas jau globoje? :))) Valio!!!! Mielieji, Agatuką - juodąjį barchatinį katuką - padėkite ištraukti iš depresijos, vienatvės, liūdesio narve. Katytis ramūnas, gerietis, taikuolis, mėgsta šukuotis. Persidalinkite dar kartą Facebook'uose. Katinukui juk dar visas gyvenimas prieš akis, jis taip laukia savo žmogaus....
 
   
Prisijungę (207)
,0.0006,0.0013,0.0012,0.0013 ( + 0.0044) 0.130.22 (+ 0.09)